
Hoe lang al leven we in een gevaarlijke, pretentieuze illusie: wij zijn de baas over de natuur, én over de ‘anderen’. Maar ach, maak je niet ongerust; wij hebben het beste voor met de mens en de wereld. Waarover zouden we ons zorgen maken, Rik Pinxten?
Rik Pinxten (°1947) is emeritus hoogleraar in de antropologie en de studie van religies (UGent). In zijn boek “Een eerlijke nieuwe wereld” denkt hij na over de wijze waarop we politiek, sociaal en cultureel gestalte kunnen geven aan onze samenleving die een mondiale samenleving is geworden. Een wenselijk en mogelijk eerlijk, humaan samenleven lijdt onder de druk van de risicovolle strijd onder grootmachten, de toenemende economische ongelijkheid en het getalm en geruzie over de klimaatcrisis, terwijl wij toch afhankelijk zijn van elkaar om de wereld leefbaar te houden.
Rik Pinxten bewandelt andere denksporen en biedt een ‘survival kit’ aan om voor volgende generaties nog een zinvol en mooi leven mogelijk te maken. Anders denken, anders handelen… Naïef, utopisch, of te doen?