06 feb 2026 20:00 € 16 | € 18

Mark Braet 100 – Slotakkoord

De Minzame Anarchist

Een reis op zoek naar het onrustige brein van Mark Braet. Een constructie waarin de dichter-militant geboetseerd wordt in het “voortdurend onderweg zijn en blijven geloven, het schrijven van de hardste partizanenliederen tot het tederste liefdesvers. En altijd en overal gedragen en gestuwd door een grenzeloos en zuiver idealisme”, zoals Fernand Bonneure het zo markant zegt.

Een slotakkoord met een collage uit gedichten, essays, krantenartikels, brieven, interviews, historische momenten die – los van de tijd – in alle mogelijke spreek-, dans-, muziek- en beeldtalen kunnen overeenstemmen of botsen. Een oeverloos spektakel.

Regie en scenografie : Inge Schaillée en Geert Vandewalle

Een ruime cast met Jochen Balbaert, Peter De Block, Luka Marsala, Camille Moreels, Fleur Perneel, Marietje Vermeersch…

…en een koor o.l.v. Marc Celis : Steven Billiouw, Leo De Bruycker, Sofie Defever, Hilse Descheemaeker, Jean-Pierre Dewaele, Johan Goffin, Cathérine Matthys, Lieve Noels, Bianca Peel, Joanna Schuurmans, Bart Simoens