19 nov 2026 20:00

Oorlog en verzet in Edegem en brede omgeving

Ter gelegenheid van de herdenking van het overlijden van Albert De Coninck, commandant van de Partizanen in Vlaanderen, op 6 december 2006 brengt Pasquale Monfreda de lezing ‘Oorlog en Verzet in Edegem en bredere omgeving’.

Eerder vond ter gelegenheid van 75 jaar bevrijding de lezing ‘Oorlog en bevrijding in Edegem (1940-1945)’ plaats in onze gemeente. De focus zal dit keer gelegd worden op een kort overzicht van Edegem tijdens de oorlogsperiode, de verschillende vormen van verzet in en rond Edegem en het onderscheid tussen wat men veralgemenend ‘links’ en ‘rechts’ verzet kan noemen.

Ook worden de naoorlogse gevolgen van sommige vormen van verzet behandeld tegen de achtergrond van de koningskwestie en de Koude Oorlog.

Pasquale Monfreda is maatschappelijk assistent, historicus en leraar. Hij is als lesgever verbonden aan het Stedelijk Onderwijs Antwerpen.